Maraton w Amsterdamie

6 posts / 0 new
Ostatni wpis
Aspe
Portret użytkownika Aspe
Maraton w Amsterdamie

Mając ciagle jeszcze w pamięci wspaniałą wyprawę do Wenecji, przypomniałem sobie deklarację uczestników tamtego wyjazdu, że będziemy starali się przynajmniej raz w roku wspólnie wyjechać na zagraniczny maraton i kolejny raz połączyć bieganie ze zwiedzaniem. Wiem że organizuje sie silna grupa na maraton w Pradze, ja w maju będę biegał u szwagra w Hannover Marathon, ale jesienią jest piękna trasa do przebiegnięcia w Amsterdamie. Termin super, bo 21.10.2012, a więc po Warszawie i Berlinie, do którego też niektórzy z nas się wybierają. Stała cena 60eur i zapisy do września, obecnie zapisanych jest ok 3tys. biegaczy z całego świata. Dostać się tam można samochodem - 1260km (prawie cały dystans to autostrady płatne tylko w Polsce), lub samolotem - sporo połączeń z Warszawy. Czekam na wasze komentarze.

tru
Portret użytkownika tru
Jestem za!

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Do października jeszcze sporo czasu ale wstępnie się deklaruję na ten wyjazd.

Aspe
Portret użytkownika Aspe
Zapisałem się do Amsterdamu

No i stało się, zapisałem się wczoraj do Amsterdam Marathon. Koszt tak jak pisałem wcześniej 60eur. Monika pobiegnie na 8km koszt 12,50eur. Z dodatkowych rzeczy można sobie zamówić koszulkę techniczną chyba Mizuno za 22,50eur, pasta party 15eur. Limit uczestników 15000, w tej chwili zapisanych jest 3500 biegaczy.

Aspe
Portret użytkownika Aspe
Czas pomyśleć o zapisach i rezerwacjach

Do 21 października wprawdzie daleko, ale pamiętacie pewnie, że w tamtym roku formalności związane z maratonem w Wenecji mieliśmy już dawno za sobą. Nie obawiałbym się wyczerpania limitu miejsc na samym biegu, bo w tej chwili zapisanych jest ok 4tys. biegaczy przy limicie 15tys., problemem może być znalezienie sensownego noclegu. Hotele w Amsterdamie są drogie, a mając w pamięci nasze doświadczenia z poprzedniego wyjazdu - należałoby być na miejscu już w piątek, tak by dobrze wypocząć przed bieganiem i trochę pozwiedzać. W grę wchodzą więc 3 noclegi czyli o jeden więcej niż w Wenecji. Najlepszą ofertę jaka udało mi się znaleźć to
http://www.booking.com/hotel/nl/acamsterdam.html?tab=1&origin=hp&error_u...
Cena ok 860zł za 3 noce dla 2 osób. Wady: 10km od Amsterdamu, zalety: 10min od stacji metra, tanio, parking za darmo, łatwy dojazd z autostrady.

Proponuję rejestrować się na bieg, chętnie użyczę swojej karty. Jeżeli komuś to odpowiada to proponuje spotkanie w gronie zainteresowanych gdzieś na piwie i rejestrację z opłaceniem biegu.

grzesio13
Amsterdam

Bardzo Chętnie Podaj Czas i Termin Spotkania By zarejestrowac ;)

Aspe
Portret użytkownika Aspe
spotkanie organizacyjne

Proponuję wtorek po świętach o godz. 20.00 w Green Dragonie

Zaloguj się albo zarejestruj aby odpowiadać